Q1 Honor Roll

PHS First Quarter Honor Roll
Posted on 11/25/2019

Honor Roll
Freshmen

Ashlyn Beatty,  Quinci Bliss, Zachary Brown, O'Malley Brunning, Mark Cahlik, Kaden Canfield, Ryan Cassidy, Matthew Chandran, Peighton Corso, McKenzie Davis, Anthony Douglas, Erika Eakes, Colin Ellis, Jennifer Emery, Topanga Farlow, Lauren Franks, Caroline Gast, Aaron Geise, Layla Giardina, Shauntaija Gowdy, Greta Gross, Zachary Hartung, Gavin Hemphill, Skylar Humphrey, Cameron Kaufman, Dylan Keller, Adrian Kessler,

Landon Kim, Ty Klepper, Ashritha Kota, Kyle Krauzer, Katie Kubitz, Saija Lyons, Emma Manley, Madison Marinucci, Elizabeth Michel, Emily Mitchel, Benjamin Myers, Jasmine Newman, Hoai Nguyen, Jonathan Normington-Slay, Mateo Oporto, Zachary Oprzadek, Gavin Papineau, Benjamin Parnell, Evan Pearston, Drew Peiffer, Makayla Ryerson, Rylie Satterfield, Kennedy Schnittker, Katelyn Showalter, Noelle Showalter, Tristen Shullick, Luke Skavnak, Konner Slusher,


Kaydee Streng, Mitchell Strohl, Samuel Sturzinger, Leanne Sumner, Madalyn Thayer, Samuel Tran, Emma Troyer, Drake Venerucci, Aubriella Villarreal, William Werling, Franklin Whipple, Malea White, and Madison Wright


Sophomores

Kelley Baker, Trinity Bibler, Ellyana Birmingham, Tyler Blue, Ryan Butler, Abigail Carr, Chaileen Chambers, Richa Chokshi, Grace Cisman, Gabriel Cummings, Conner Dappert, Grace Diederich, Wyatt Dulaney, Lauren Eakes, Kyle Ellis, Alexis Ernsberger, Kohltin Frazier, Faith Fultz, Bailey Garrett, Nathan Gast, Noah Grimmer, Olivia Grude, Elizabeth Herrington, Kailey Hirshman, Allen Jiang, Ollie Jiang, Benjamin Keller, Lauren Laser, Ava Lawson, Angie Leckrone, Ashlyn Legando,


Isabella Lesch, Alexander Lipinski, Emma Lynch, Nathan Majoy, Sophia Matthews, Brooke McClusky, Trenton McIntyre, Caitlin McQuillen, Maggie Mehling, Owen Murphy, Reed Nash, Nelia Nolan, Samuel Oddo, Miranda Palmer, Brett Phenicie, Zachary Rickard, Alison Risk, Jordyn Risk, Isabel Roberts, Jude Routsong, Benjamin Schaefer, Mikayla Schippel, Keegan Schoen, Ethan Shortridge, Sara Skaff, William Smith, Kaden Troike, Quinn Ulery, Emma Walton, Luke Walton,


Ireland Weatherly, Timothy Wensink, Alyssa Wentworth, Alyson West, Kaiden Weyer, Annabelle Wilken, Makaela Williams, Niha Williamson, Savannah Willis, Ethan Winkel, Evan Witter, Alyssa Wood, Tyler Yingling, Elizabeth Ziegler, Daniel Zirkle, and Dominic Zura.


Juniors

Sydney Boles, Christopher Campbell, Kara Capizzi, Savannah Castello, Jaden Chaney, Annelise Colaizzi, Luke Cottier, Ella Crabtree, Logan Davis, Michelle Do, Olivia Ebert, Lexie Engelman, David Fanning, Hannah Frankfather, Timothy Gray, Sapphire Hackathorn, Chloe Highlander, Brenna Jenkins, Braden Kaufman, Jackson Kaufman, Kyle Knupke, Grace Kosior,


Dyson Leffler, Maleia Lehrer, Gabriel Maldonado, Jordyn Martin, Jakob Morris, Evie Mulvin, Amberle Myers, Sabrina Myers, Bao Nguyen, Kamryn Ohly, Max Oprzadek, Hannah Pasch, Anne Patel, Prit Patel, Caroline Printy, Christiana Reyna, Zane Rohrbacher, Brock Runner, Reilly Rupp, Luke Schaefer, Michael Scher, Octavia Schnittker, Diana Schoder,


Kennadi Shultz, Kailey Shupp, Jasmine Sparks, Julia Stanfield, Mira Sweat, Mekhia Troike, Emily Trout, Lauren Visci, Thien Vo, Tyler Walton, and Jaron White.


Seniors

Mary Andres, Sarah Ayers, Kaylyn Barnette, Dakota Barr, Taylor Beatty, Luke Biedenbach, Janice Buehrer, Amber Canino, Emma Canino, Cody Cebull, Charles Clark, Kimberly Comparette, Caleb Dalton, Dante DeSalle, Alexander Dzwonczyk, Camden Edwards, Jacob Emery, Brandon Emmerich, Nolan Gast, Sawyer Henry,


Jenna Herzog, Vivien Holop, Olivia Howard, Joshua Johnson, Ava Johnston, Ryleigh Keller, Leah Kenne, Karlie Kinn, Jordan Kobasher, Katherine Koch, Brianna McIntyre, Samuel McNulty, Gavin Mingus, Erin Newman, Grace Nielsen, Kirtankumar Patel, Cora Patrick, Lester Peters, Katie Porter, Jenna Risk, Reece Rosin, Olivia Schnittker, Johnathan Sharp, Breanna Shinski, Madison Taylor, Taylor Thompson, Zachary Voight, Ethan Weatherwax, Brock Whyde, Kristen Wilson, and Bryan Zapadka.


Merit Roll 

Freshmen

Connor Armstrong, Gavin Austin, James Barbee, Charles Body, Alyjah Bores, Carson Brown, Alan Burnett, Christina Campbell, Carlania Chambers, Kale Cox, Zachary Crutchley, Carter Deering, Michael Drane, Lamarion Everett, Kaden Folk, Caitlyn Fraley, Carla Fritz, Juliana Green, SirRulean Hackathorn, Ahlivia Hockenberry, Braeden Hurlburt, Jasmine King,


Rachelle Mahler, Meadow Maslinski, Elena McFadden, Rylie Morrow, Isabelle Ohlemacher, Charis Rawson, Ian Rohrbacher, Rylee Stookey, Kylie Swain, Devin Sweat, Briena Taylor, Jaxson Thom, Ella Yaratch, Austin Yoakum, and Brianna Young.


Sophomores

Demi Aaron, Reese Blair, Gracie Bodi, Jacob Collier, Nelson Collin, Brendyn Flynn, Angelica Fultz, Jacob Gardin, Anthony Grant, Dillon Grimmer, Emilia Harris, Garrison Herzog, Taylor Kaufman, Nolan Klepper, Collin Kukay, Isabella Lewis, Kilyn Meade, Brooklynn Mock, Coryon Moore,


Matthew Mulvin, Jaxson Musser, Lillian Peters, Chase Roberts, Madison Satterfield, Sydney Skelton, Travis Smith, Alexis Sprouse, William Terry, Erin Yochem, Logan Zimmerman, and Mark Zokle.


Juniors

Ireland Bennett, Bryce Bodle, Jackson Boothe, Chancellor Chambers, Brianna Cole, Kylie Crow, Matthew Herrington, Seth Jolliff, Sarah Jordan, Mollie McVeigh, Maverick Ohlemacher, Caden Schmid, Alexander Schock, Logan Shumate, Samuel Siegel, Collin Singler, Abygail Taylor, Bailee Todi, Kayla Trevino, Lorelai Williams, and Madison Zimmerman.


Seniors

Jacob Bechtel, Tai Carter, Hailey Conner, Parker Deering, Kaley Dick, Dawson Dubbert, Jacob Fantozzi, Lily Gross, Thomas Hessler, Alexandra Kim, Julian McKinley, Zachary Morehart, Jake Poggiali, Gabrielle Reyna,


Trent Ross, Bradyn Routh, Mia Schmidt, Cameron Smith, Emmanuel Washington, Nicholas Weatherly, Dalton West, Emily Whitcomb, Alexis Wiedenheft, and Zane Zura.